Kauno apskrities gestų kalbos vertėjų centras

Susisiekite

Mus galite rasti

Naujienos

Balandžio 17 dieną, Vilniaus kolegijos pedagogikos fakultete, vyko susitikimas su gestų kalbos vertėjų centrų vadovais ir kolegijos atstovais. Aptarta, kokių mokymų trūksta gestų kalbos vertėjams, kokios yra galimybės organizuoti kursus ar seminarus, kad būtų skatinamas vertėjų tobulinimasis kvalifikacijos kėlimo procese.Tikimasi tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo tarp darbdavių ir Vilniaus kolegijos.Kadangi ši tema yra aktuali ne tik darbdaviams, gestų kalbos vertėjams, bet ir Surdologijos centro bei Lietuvos kurčiųjų draugijos atstovams. Aptarta anksčiau vykusių kursų kokybė, dažnumas. Taip pat svarstoma, kaip įgyvendinti, kad mokymų būtų kuo daugiau, juose galėtų dalyvauti daugiau vertėjų - nuo to priklauso vertėjų kvalifikacijos kėlimas, vertimo kokybė.


 
 

Š. m. balandžio 12-13 dienomis, Vilniaus kolegijoje vyko mokymai - „Vertimas nuotoliniu būdu“, kuriuose dalyvavo ir Kauno gestų kalbos vertėjai. 
Mokymus vedė bei savo patirtimi dalijosi Kopenhagos kolegijos dėstytojos - Birgitte Uggerhøj ir Karen Dvinge. Vertėjai išklausė teorinę dalį, aptarė nuotolinio vertimo aspektus, atliko praktines užduotis, gilino savo žinias.

 

Balandžio 12 dieną, Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų vyresniųjų klasių mokiniai lankėsi Kauno gestų kalbos vertėjų centre. Vertėja Justina Naujokaitytė moksleivius supažindino ne tik su centro įsikūrimo istorija, bet plačiau papasakojo ir apie gestų kalbos vertėjų darbą, jų teikiamas paslaugas.

Vertėja J. Naujokaitytė pabrėžė, kad vertėjų paslaugų reikia ne tik kurtiesiems, bet ir girdintiems žmonėms, nes bendrauti su kurčiaisiais tenka ir valstybinėms institucijoms, jie vertėjauja medikams, policininkams, mokesčių inspekcijai. Vertėjų paslaugų poreikis yra įvairiose gyvenimo srityse: nuo medicinos, teisėsaugos, mokymo įstaigų iki Šv. Mišių, santuokos, šeimyninių švenčių vertimo. Kasdieninės gyvenimo veiklos yra svarbios ir norint juose aktyviai dalyvauti – galima užsisakyti vertėjo paslaugą, kuri padės lengviau integruotis į visuomenę ir jaustis pilnaverčiu jos nariu.

Vertėja moksleivius supažindino, kokiais būdais galima užsisakyti gestų kalbos vertėjo paslaugą, kaip teisingai tai padaryti. Taip pat papasakojo apie nuotolinį gestų kalbos vertimo būdą - „Skype“ programos teikiamomis galimybėmis, paaiškino, kaip elgtis vertimo nuotoliniu būdų metu, kokių klaidų nedaryti, kad vertimas būtų kokybiškas bei sklandus.

Džiaugiamės sulaukę aktyvaus mokinių dalyvavimo užduodant jiems rūpimus klausimus, diskutuojant!

         Kovo 29 dieną, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centre, vyko Lietuvių gestų kalbos vertėjų Asociacijos suvažiavimas. Išrinkti nauji Asociacijos tarybos nariai, patvirtinti LGKVA įstatai.

Suvažiavime dalyvavo Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Vytautas Pivoras ir viceprezidentas Kęstutis Vaišnora, kurie dėkojo už bendradarbiavimą ir buvimą bendruomenės dalimi bei nuoširdų darbą LKD 80-mečio renginyje. 

 

 
1990 m. kovo 11 dieną, Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą,  kuris skelbęs nepriklausomybės atkūrimą. 
 
Dar kartą sau ir visam pasauliui Lietuva įrodė nepalaužiamą galią atgimti. 
 
Ši diena – įrodymas, kaip vienybė gali pakeisti visų mūsų gyvenimą. 
Būkime verti laisvės!
 
Sveikiname su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena!  
 

Vasario 19 dieną, projekto „Vienybėje – stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus“ organizatoriai šįsyk lankėsi Tauragės rajono savivaldybėje. Siekdami atkreipti visuomenės, atsakingų institucijų dėmesį į dažnai nepastebimą negalią – klausos sutrikimus. Padėti kurtiesiems ir neprigirdintiesiems tapti lygiaverčiais visuomenės nariais, sudaryti galimybes aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

Renginio dalyvius pasveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, Seimo narė, projekto globėja bei konferencijos moderatorė Raminta Popovienė.

Pirmasis pranešimą skaitė bei savo patirtimi dalijosi Kauno apskrities lietuvių gestų kalbos vertėjų centro direktoriaus pavaduotojas, Lietuvos kurčiųjų draugijos narys, Vytauto Didžiojo universiteto lietuvių gestų kalbos lektorius Arūnas Bražinskas. Pranešimo metu atskleista, kas yra kurčias žmogus? Kas yra gestų kalba? Apžvelgti kurčiųjų ir girdinčiųjų kultūros skirtumai. A. Bražinskas džiaugėsi, kad Tauragės savivaldybė puikiai pasirūpino konferencijos vieta: „Sėdime puslankiu, labai gerai parinkta vieta, galime palaikyti akių kontaktą, tai kurtiesiems yra svarbu”.

 

Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos prezidentė/Kauno apskrities gestų kalbos vertėjų centro direktorė Ramunė Leonavičienė pasakojo apie lietuvių gestų kalbos vertėjus. Kam reikalingas gestų kalbos vertimas? R. Leonavičienė priminė, kas svarbu užsisakant gestų kalbos vertėjo paslaugą: „Svarbu nurodyti vietą, datą, laiką, kiek užtruks vertimas, kadangi tai yra svarbu, nes galime planuoti kitą užsakymą vertėjui. Būtinai reikalingi kontaktai žmogaus, kuris užsisako vertėją, kad iškilus klausimams būtų galima paskambinti, perspėti.“

Kęstutis Vaišnora, Lietuvos kurčiųjų draugijos viceprezidentas diskutavo su Tauragės savivaldybės administracijos atstovais, socialiniais darbuotojais, gydymo įstaigų atstovais, kurčiųjų bendruomenės nariais. Aptarė kurčiųjų padėtį Lietuvos savivaldybėse, iššūkius bei galimybes.

Vytautas Pivoras, Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas, dalinosi įžvalgomis ir patirtimi apie kurčiuosius Europoje.

Tikimės, kad konferencija abejingų nepaliko!

 

Šiemet Vasario 16 – oji – ypatinga diena, tai šimtosios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės.
1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pareiškė, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“.

Lygiai prieš 100 metų Nepriklausomybės Akto signatarai žengė istorinį žingsnį ir įtvirtino teisę būti laisviems.

Kiek daug galimybių džiaugtis tuo, ką turime. Džiaugtis laisve, Nepriklausoma Lietuva, kalba, kultūra, istorija.

Kauno apskrities Gestų kalbos kolektyvas sveikina visus Lietuvos žmones su jubiliejiniu Lietuvos gimtadieniu!

Tegul aukštai iškelta Trispalvė suteikia mums dar daugiau tikėjimo, vilties, ryžto, drąsos bei laimės.

Būkime verti savo laisvės!

 

 

Naujuosius metus pradėjome su asmeninių įgūdžių tobulinimu, investavimu į save!

Kauno apskrities gestų kalbos vertėjai sausio 19 dieną dalyvavo 6 valandas trukusiame seminare: „Kaip motyvuoti save ir valdyti stresą?“.

Savo patirtimis ir išmintimi su vertėjais dalinosi pranešėjas, saviugdos mokyklos įkūrėjas - Donatas Brikas. Būdamas 26 metų susidūrė su gyvenimo sunkumais, kurie padėjo suprasti, kad nuolatinis asmenybės augimas, nuolatinis tobulėjimas ir mokymasis padeda išspręsti, asmenines, profesines ir finansines problemas. Vertėjai gilino savo žinias tiek profesiniu, tiek asmeniniu lygiu.

Kaip įveikti nesėkmes? Kaip ugdyti pasitikėjimą savimi? Kaip reaguoti ir valdyti stresą? Praktinės užduotys padėjo iš arčiau pažvelgti ne tik į save ir savo aplinką, bet ir į šalia esantį kolegą. Analizavome savo senus įsitikinimus, standartinius poelgius, kurie trukdo pasiekti naujų, geresnių rezultatų. Ieškojome motyvacijos bei harmonijos savyje.

Dėkojame kolegėms iš Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centro už seminaro vertimą mūsų kurtiesiems kolegoms!

KAGKVC

Valstybės biudžetinė įstaiga
Kauno apskrities
Gestų kalbos vertėjų centras
Duomenys yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188788380
J. Gruodžio g. 31,
LT-44289 Kaunas
Tel./Faks. (8-37) 260276
Mob. tel. +37069937212
El. paštas: vertimaigestais@gmail.com
 
Išankstiniai vertimo užsakymai priimami ir teikiami:
Kaune:
Skype programa: vertimaigestaiskaunas
vaizdo skambučiais (3G):
+370 693 33336
telefonu (SMS): +37069937212
 
Marijampolėje:
Skype programa: vertimaigestaismarijampole
Telefonu (SMS): +37062041060
 
vykdomi:
I - IV nuo 8:00 iki 17:00 val.
V nuo 8:00 iki 15:45 val.
Pietų pertrauka nuo 12:00 iki 12:45 val.